5 C
Скопје

Tag : апокалипса

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија Филм и ТВ

ВИДЕО | Апокалипса 2021: Морничавите сцени од сериите стануваат реалност

Слободен печат
Патентот кој Микрософт го регистрираше во САД, а се однесува на комуникацијата со мртвите по нивната смрт, би можело да значи дека епизодите од познатиот...
Вести Свет

Си-Ен-Ен: Нов Зеланд станува прибежиште за богати во случај на апокалипса

Слободен печат
Новозеландскиот град Квинстаун, кој честопати се споредуваше со Аспен во Колорадо, САД, поради популарноста кај скијачите, со години беше предмет на гласини дека странските државјани...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.
Како што ни открива науката, планетата Земја постои околу 4,5 милијарди години, а луѓето ја нарекуваат „дом“ само 200 илјади години. Така, логично е да...
Вести Свет

Бројните пожари, силниот ветер и високите температури како да ја најавуваат апокалипсата во Австралија

Слободен печат
Силните ветришта кои дуваат на југоистокот на Австралија во градот Милдура кренаа неверојатни облаци со прашина, поради што небото доби портокалова боја, а целиот дел...
Вести Свет

Руски тенк за „нуклеарна апокалипса“ – воено возило од 42 тона кое развивало 80 километри на час

Слободен печат
Во областа на Ростов во Русија е пронајден стар тенк „Ладога“, кој го има прекарот „возило за нуклеарна апокалипса“, пишува „Росијска газета“. Според информациите на...
Вести Регион

„Апокалиптична“ глетка во Драч: Каква е оваа прашина што го покри целиот град? (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат
Голема количина прашина на минерали е ослободена вчера во пристаништето на Драч, а поради облаците, прашината се прошири низ целиот град создавајќи „апокалиптична“ глетка. Во...