• андоновиќ

ВИДЕО | Андоновиќ: По оставката на министерот Бени Ганц, се продлабочуваат поделбите на израелската политичка сцена

Оставката на израелскиот министер без ресор и член на воениот кабинет, формиран по почетокот на војната во Појасот Газа, Бени Ганц, ги продлабочи конфликтите кои долго време постојат во рамките на владата во Тел Авив. Ганц објасни дека одлуката ја донел со тешко срце и директно го обвини израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека го спречил …

ВИДЕО | Андоновиќ: По оставката на министерот Бени Ганц, се продлабочуваат поделбите на израелската политичка сцена Read More »