Tag : андоновиќ

Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Министерот за одбрана Еспер му откажа послушност на Трамп (ВИДЕО)

Слободен печат
Продолжуваат и се омасовуваат протестите низ улиците на американските градови против полициското самоволие и насилство во САД. Интензитетот на насилствата е намален, а во престолнината...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Андоновиќ: Нова американска офанзива на Балканот -Трамп го испраќа Гренел да ги забрза преговорите Белград Приштина (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп го испраќа специјалниот претставник Ричард Гренел да ги забрза преговорите и да го засили притисокот врз Белград и Приштина за изнаоѓање...
Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Намалениот рејтинг во однос на Бајден, Трамп ќе го подига со зголемување на напнатост во неколку светски невралгични точки

Слободен печат
Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден води со 11 проценти пред шефот на државата Доналд Трамп. Според најновата анкета на Универзитетот Квинипек, Американците не ја одобруваат...
Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Доколку Бајден го победи Трамп, може да се случи со САД да владее жена?

Слободен печат
Со 77 годишна возраст Џозеф Бајден е најстариот претседателски кандидат во историјата. Поради овој факт се зголемува заинтересираноста за позицијата потпретседател, односно кој би ја...
Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Неуспешен обид за атентат врз Мадуро како по холивудско сценарио – САД негираат вмешаност (ВИДЕО)

Слободен печат
Венецуелската армија застрелала и уапсила група американски платеници, кои маскирани во рибари се обиделе од Колумбија да се инфилтрираат на територијата на Венецуела. Меѓу уапсените...
Вести Свет

Андоновиќ: Тивка воена инвазија на САД во Венецуела – Пентагон негира вмешаност

Слободен печат
Пентагон ги негираше обвинувањата на претседателот Николас Мадуро дека владата на САД стои за наводниот обид за воен напад врз Венецуела. Претходно и американскиот претседател...
Вести Свет

Андоновиќ: Србија ја укинува вонредната состојба и оди на избори, Трамп најавува казни за Кина

Слободен печат
Власта и опозицијата во Србија се договорија парламентарните и локалните избори да се одржат на 21 јуни, речиси два месеци подоцна од првично предвидениот термин....
Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Трамп бара над 160 милијарди долари од Кина поради штетите од коронавирусот врз американската економија

Слободен печат
Теориите дека коронавирусот не е природен, туку намерно пуштен или побегнат од кинеските лаборатории продoлжуваат. Додека американските разузнавачки служби спроведуваат истрага да утврдат дали вирусот...
Вести Свет

Андоновиќ: Се појави можен наследник за лидерското место на Ким Џонг Ун кој може да ја искомплицира политичката иднина на Северна Кореја

Слободен печат
Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека има јасна престава за тоа каква е здравствената состојба на лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун и...
Вести Свет Слајдер

Андоновиќ: Светот во очекување на добивање одговор во која фаза е пандемијата на коронавирусот и дали Ким Џонг Ун е жив?

Слободен печат
Светотот во моментов се наоѓа во една недефинирана фаза, кога по растечките и апокалиптични информации за починати, заразени лица во најразвиените држави во светот, сега...