СТРАОТНА НЕСРЕЌА ВО СОЧИ: Дваесетина повредени во судар на автобуси

Најмалку 26 патници се повредени во судар на два туристички автобуса во близина на руското одморалиште Сочи. По несреќата дури 23 лица се хоспитализирани, а меѓу нив има и тешко повредени.

Засега се знае дека се повредени три деца кои здобиле полесни повреди, информира Министерството за здравство на регионот Краснодар.

Прочитајте и...  Стејт департмент: Одобрена продажба на борбени авиони Ф-35 на Јапонија

Прочитај повеќе

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

УНЕСКО жали поради одлуката на турските власти за Света Софија

Слободен печат

Над 30.000 смртни случаи од Ковид-19 во Франција

МИА Агенција

СЗО покрена кампања за откажување од пушењето

Слободен печат

Во Франција над 4 милиони граѓани веќе се заразени од Ковид-19

МИА Агенција

Трамп го обвини Бајден за плагијат на неговата економска програма

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Со кинескиот закон забранет Тик ток во Хонгконг

Слободен печат

Холандија ја тужи Русија пред ЕСЧП за соборување на малезискиот авион

Слободен печат

САД го казни Амазон поради бизнис соработката со Крим

Слободен печат

Вонредна состојба во Солт Лејк Сити, нови протести поради полициска бруталност

Слободен печат

Патолозите зачудени: Згрутчена крв пронашле речиси во сите органи на пациентите починати од ковид-19

Слободен печат

Руската православна црква жали поради одлуката на турскиот суд за Света Софија

Слободен печат