Стерлинг не го заборава детството, ги носи децата од поранешното училиште на „Вембли“

Фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, направи гест со кој ја воодушеви англиската јавност. Тој купи 550 влезници за натпреварот од полуфиналето на ФА купот помеѓу Манчестер сити и Брајтон и им ги подари на учениците од неговото поранешно училиште во Лондон.

Учениците од „Арк Елвин“ денеска ќе се запознаат со Стерлинг во тренинг-центарот.

Англискиот репрезентативец израсна во близина на „Вембли“ откако како петгодишно момче со родителите се пресели од Јамајка.
Освен влезниците, тој ќе го плати и превозот на учениците до стадионот.

Прочитајте и...  Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат