Средбата Заев-Ахмети под знак прашалник – Слободен печат
ВестиМакедонија

Средбата Заев-Ахмети под знак прашалник

Во овој момент немаме прецизна информација за датум и време за средбата, истакна Бошњаковски. 

портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција истакна дека се уште не е утврден датумот за средба на премиерот Зоран Заев со лидерот на ДУИ и коалицискиот партнер Али Ахмети, во врска со најавената операција „метла“.

– Во овој момент немаме прецизна информација за датум и време за средбата – истакна Бошњаковски.

Во однос, пак, на владината реконструкција тоа е одлука на ниво на коалициски партнери, рече Бошњаковски, а за повеќе информации упати на политиките партии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close