10.8 C
Скопје

Србија го скрати работното време на кафулињата и трговските центри

Угостителските објекти и трговските центри во Србија ќе работат во престојниот викнед до четиринаесет часот, пренесоа медумите, по седницата на Кризниот штаб за сузбивање на епидемијата, пренесе агенцијата Бета. 

Продавниците, медицинските ординации, ветеринарните ординации и лабораториите ќе работат како и до сега. Со вообичаено работно време ќе бидат у продавниците за достава на храна како и фризерските салони.

Овие мерки се воведуваат поради зголемениот број на заразени со ковид.

ВИДЕО | Андоновиќ: Србија пред заострување на мерките – вакцините иницираа луѓето да ги игнорираат мерките

 

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар