СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА! Познатата актерка покажа како се носи најпопуларната боја оваа есен (ФОТО)

Сите нијанси на розова боја се во тренд оваа сезона. Многу дами се израдуваа на оваа женствена нијанса која не е карактеристична за есен.

Актерката Пријанка Чопра (37), најверојатно е огромен обожавател на оваа боја, па одлучи да се прошета во стајлинг од глава до пети со истата. Фотографирана е пред еден ресторан каде што вечерала со својот сопруг Ник Џонс.

Циклама ролката ја искомбинира со здолниште кое ја пратеше линијата на нејзиното тело во нешто посветла нијанса на розова боја. Салонките на висока потпетица беа идентична нијанса со здолништето. Таа дефинитивно знае како да го нагласи тоа што е најдобро на нејзиното тело!

Profimedia

Со оваа комбинација, таа одбрала и плетена кремаста торба со розеви детали која одлично го надополнува стајлингот.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

Сепак широката насмевка и нејзината харизма се тоа со кое што актерката навистина ги плени сите.

Profimedia

Дали и вам ви се допаѓа ваквата модна комбинација?

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат