Симон Коруноски објави видео за новата песна „Дел од мене“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Симон Коруноски објави видео за новата песна „Дел од мене“ (ВИДЕО)

Пејачот Симеон Коруноски објави Lyric Video за песната „Дел од мене“, со која на овогодинешниот „Охрид Фест“ се пласираше на Интернационалната вечер и доби награда за најдобар аражман.

– Песната започнавме да ја правиме уште пред околу една година заедно со мојот продуцент Иле Спасев. Првичната идеја беше наша. Јас уште од „Casting Talent Show“ имав желба на некоја од моите песни да биде текстописец Огнен Неделковски и тоа се оствари, изјави Коруноски.

Имено, музиката за „Дел од мене“ е дело на Симеон Коруноски, продукцијата и аражманот ги подготви Иле Спасев, а текстот е на Огнен Неделковски.

– Одлучив да направам и Lyric Video за оваа песна, што беше предизвик за мене зошто тоа беше мое прво видео кое може да го видите на мојот Youtube канал, истакна Коруноски.

Коруноски досега има објавено неколку песни, а покрај музичките ангажмани, тој на 23 декември во Филхаромонија ќе игра една од главните улоги во бродвејскиот мјузикл, преведен на македонски јазик „Ени Јуниор“.

Прочитај повеќе

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Слободен печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

12 − ten =

Прочитај повеќе

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат