СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ЦРНА ГОРА: Град со големина на лешник оштети неколку автомобили - Слободен печат

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ЦРНА ГОРА: Град со големина на лешник оштети неколку автомобили

Големо невреме зафатило повеќе делови од Црна Гора, а во Подгорица температурата забележала голем пад од околу десет степени.

Во Подгорица наврна пороен дожд и град со големина на лешник, а ветерот корнеше гранки од дрвјата, јавуваат тамошните медиуми.

Во невремето од силниот град се оштетени и неколку автомобили.

Делови од градот се без електрична енергија. Метеоролозите најавуваат дека дожд ќе врне во повеќе налети во текот на денот. Изминатите денови во Подгорица и околината температурата изнесуваше околу 40 степени.

Прочитај повеќе

Макрон евакуиран, демонстранти се обиделе да влезат во театар кадешто гледал претстава

Слободен печат

Харадинај го одликуваше Вилијам Вокер

Слободен печат

Кина: Уште четири лица инфицирани од корона-вирусот

Слободен печат

Оружен напад напад во САД: Полицијата уапси напаѓач кој усмрти едно и рани четири лица

Слободен печат

Русија сега располага со девизни резерви и злато во вредност од 557,5 милијарди долари

Слободен печат

Дождот е добредојден, но претставува нова закана за исцрпената Австралија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

18 − fourteen =

Прочитај повеќе

Раст на МБИ-10 индексот на Македонската берза

Слободен печат

Конгресот побара од Помпео да сведочи за убиството на Сулејмани

Слободен печат

Протести во Багдад: Еден загинат, 25 повредени во судири на полицијата и демонстрантите

Слободен печат

Ни слика ни тон, ако не е по бонтон!

Мирослава Бурнс

Новата методологија на ЕУ звучи охрабрувачки за Османи

Слободен печат

Трамп: Таканаречениот врховен лидер на Иран да внимава што зборува

Слободен печат