Шенка за Ѓорѓи: Јас сум тука, живеам, се радувам, плачам, чувам внуци – греота е тој што повеќе го нема (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Шенка за Ѓорѓи: Јас сум тука, живеам, се радувам, плачам, чувам внуци – греота е тој што повеќе го нема (ВИДЕО)

Таа пред објективот на естадниот магазин „Бекстејџ“ со солзи во очите зборуваше за животот по смртта на царот Колозов.

Една од нашите најдобри актерки, Шенка Колозова и после 16 години од смртта на нејзиниот сопруг, Ѓорѓи Колов, секојдневно се сеќава на него.

Таа пред објективот на естадниот магазин „Бекстејџ“ со солзи во очите зборуваше за животот по смртта на царот Колозов.

– Многумина ќе ви кажат дека со времето се поминува, меѓутоа не со времето ти е се потешко и потешко… Не поминува тоа. Сите велат леле греота ти, не сум греота јас. Јас сум тука живеам, се радувам, плачам, чувам внуци. Греота е тој што повеќе го нема, признава Шенка.

Погледнете го интервјуто:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close