Се сеќавате на Оливера Ѓоргоска? Беше најзгодна на естрадата, а се шпекулираше дека му беше девојка на Врчак! (ФОТО)

Да, таа беше една од најзгодните пејачки на македонската естрада и таман кога и тргна добро во кариерата, таа реши да ја напушти Македонија и музичкиот пат да го гради во Америка, каде што живее денеска.

Сигурно дел од вас се сеќаваат на атрактивната пејачка Оливера Ѓоргоска од Прилеп, која пред неколку години беше доста активна на македонската музичка сцена.

Оливера тогаш сними и неколку песни кои одлично беа прифатени од публиката, а исто така важеше и за една од најбараните пејачки кога стануваше збор за клубските настапи.

Меѓутоа кариерата на Ѓоргоска кратко траеше, а тогаш низ чаршијата се зборуваше дека таа му била девојка на познатиот рапер Раде Врчаковски – Врчак, меѓутоа ниту едниот, ниту другиот го потврдија тоа.

Погледнете како изгледа денес Оливера:

 

View this post on Instagram

 

Balance is the key to everything. Work and study hard but you always have to find time for yourself to recharge! ❤️

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

My only competition is Me today VS Me yesterday 💕 . . . .📸: @zushagoldin 🙏🏼🔥🔥

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Rocking my BVGs everywhere I go! 😎Swipe up in my story and get 25% Off of your purchase! 🔥😊

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Falling for my BVGS every single day! 😍🥰😎 @bvgiwear #lifethroughbvgs

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

 

View this post on Instagram

 

Aging like a fine wine!! Cheers to more life! 😉🍷🎂🎉🎈

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат