Распнат коњ се превезува по скопските улици (ФОТО)  - Слободен печат

Распнат коњ се превезува по скопските улици (ФОТО) 

Итно бараат МВР, АХВ да реагираат и најстрого го казнат лицето кое го вози возилото со регистрација број SK- 856 – VF, кое среде бел ден и во екот на сообраќајниот метеж во главниот град превезува обесен коњ!

До редакцијата на „Слободен печат“ пристигна допис од невладината организација „Анима Мунди“.
-Толку отчовечени што ни ваков ужас на улица веќе не ни значи ништо. Ова е лицето на Скопје и Македонија кое треба цел свет да го види и по кој треба да не препознае! Ваков е третманот на животните кај нас!- пишуваат од граѓанската организација.
Итно бараат МВР, АХВ да реагираат и најстрого го казнат лицето кое го вози возилото сo кое среде бел ден и во екот на сообраќајниот метеж во главниот град превезува обесен коњ!
Ако ова помине неказнето, велат оттаму, сите ние сме примитивци без грам свест, осет, срам!
Прочитајте и...  Ердоган отвора грандиозна библиотека во Претседателската палата: Ќе работи 24/7, а полиците се долги 200 километри

Прочитај повеќе

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат

Баша: Оваа Влада има тенденција да го зграпчи Уставниот суд, со што прави државен удар

Слободен печат

ГРИПОТ ЈА ЗЕДЕ И ВТОРАТА ЖРТВА: Почина старец на Инфективна клиника

Слободен печат

Шилегов: Програмата на „Лајка“ не е Библија, па да не може да се смени

Остави Коментар

6 + 11 =

Прочитај повеќе

Чулев: Воопшто не размислувам за поднесување оставка

Слободен печат

Манчевски: Главен проблем кај медиумите е ширење на лажни вести

Слободен печат

ЈО отвори истрага за недостиг на патни исправи

Слободен печат

Техничките и дополнителните министри на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ја напуштат Владата?

Слободен печат

Спасовски и Столтенберг во Брисел: Членството во НАТО, резултат на исполнети критериуми и стандарди

Слободен печат

Спасовски: Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО

Слободен печат