Пукотница во Старата скопска чаршија

фото Миа

Едно лице е повредено вечерва во Старата скопска чаршија, пренесува Алсат. Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“.

Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот. Подетални информации за овој инцидент се очекуваат утрешниот ден.

Видео на денот