Приведен криминалец баран по потерница

Лисици
Апсење / Фото: МИА

Полициски службеници од Оперативен тим од потраги вчера во село Возарци, кавадаречко, приведоа 34-годишно лице од скопското село Инџиково кое се барало по потерница од Основен Суд-Скопје 1 за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето Б.Џ. (34), како што соопшти Министерството за внатрешни работи, било предадено во Полициската станица Кавадарци за понатамошна постапка.

Извор: МИА

Видео на денот