Приведен 35-годишен маж со шпанска лична карта за трговија со дрога

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога на 28.10.2020 околу 15.30 часот на ул. Цветан Димов во Скопје го приведоа Е.О.В. (35) со шпанска лична карта, кај кого бил пронајден кокаин и хероин.

Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, а запленето е и возилото „мерцедес“ што тој го управувал.

Прочитајте и...  Тетовци фатени со кокаин

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian