2 C
Скопје

Прекинато водоснабдувањето за дел од корисниците во Кисела Вода

Поради уличен дефект Ф-150 милиметри на улица „Чедомир Кантарџиев” 3, без вода ќе бидат корисниците од оваа  и дел од улицата „Наум Охридски” во Општина Кисела Вода.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато во текот на денот поточно од 09:30 часот, па се до отсранувањето на дефектот.

Прочитајте и...  Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Поврзани вести

АСОМ: Предлог измените на Законот за игри на среќа се противправни на веќе издадените лиценци

Маја Терзиова

Драма во Франкфурт: Маж со нож нападнал луѓе, неколку лица се повредени

Слободен печат

Уште 25 нови пациенти хоспитализирани во ковид центрите во Скопје

Слободен печат

Мич Меконел ќе го поддржи договорот за поделба на власта со демократите во Сенатот

Слободен печат

Не ставајте камери во автомобилот, казната за снимање е 400 евра!

Општина Карпош потсетува за совесно одложување на отпадот

Слободен печат

Остави Коментар