Празнично расположение и кај Бекамови, но Дејвид Бекам повторно на мета на јавноста (ФОТО)

Дејвид Бекам веќе со години е на мета на критичарите бидејќи своите деца ги бакнува во уста. Со последната објава тој повторно предизвика револт и негативни коментари кај поголем дел од јавноста. Повеќето корисници на социјалните мрежи се согласија дека неговото однесување е неприкладно и недолично.

Дејвид Бекам и Харпер
Instagram

Освен што објави фотографии од лизгачките способности на ќерка му, објави и фотка на која ја бакнува во уста 8-годишната ќерка Харпер, а неговите фанови не беа воодушевени од тој негов потег.

Дејвид Бекам и Харпер
Instagram

„Ова почнува да изгледа како вистински Божиќ“, напишал Бекам во опис на фотографијата за која собрал повеќе од 6.000 коментари.

„Мислам дека ова не е начин на кој треба да се бакнува ќерката“, „Срами се од однесувањето кон ќерка ти и што ја учиш на такви грозотии“, „Не мислиш дека е чудно тоа што го правиш?“, се само некои од коментарите на Инстаграм.

Пред извесно време Бекам се обиде да ја објасни својата постапка која на многумина не им се допаѓа.

„Многу сум близок со своите деца и сите ги бакнувам така освен најстариот син Бруклин. Тој има 19 години па тоа би било многу чудно“, изјавил Бекам, додавајќи дека ќе престане да го прави тоа кога децата ќе влезат во тинејџерски години.

Бекам
Instagram
Викторија Бекам
Instagram

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат