Повреден пешак во Скопје – Слободен печат
Хроника

Повреден пешак во Скопје

Во четири од сообраќајките четворица се здобиле со полесни повреди, а во три направена е материјална штета.

Еден пешак тешко повреден во една од осумте сообраќајни несреќи кои вчера се случиле на подрачјето на Град Скопје.

Во четири од сообраќајките четворица се здобиле со полесни повреди, а во три направена е материјална штета.

Според дневниот билтен на СВР Скопје, на подрачјето на Скопје изминатото деноноќие полицијата регистрира само едно нерегистрирано возило. Во текот на денот Одделението за превенција при СВР Скопје ќе реализира едукативни работилници во рамките на проектот „Сообраќајна култура на децата во предучилишните установи” во ЈУДГ „25 Мај” објект„ Сонце ” на подрачјето на општина Гази Баба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close