24.8 C
Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

Вчера во 10.20 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од улиците „Македонски војски” и „Ѓорче Петров” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „дачија логан”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.А.(56) од Скопје и мопед „јонвеј”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Љ.Т.(64) од Скопје.

Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во градската општа болница „8 Септември”.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

 

Поврзани вести

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Спречен пожар во казиното во „Мериот“

Слободен печат

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот

МИА Агенција

Казнети 348 возачи за брзо возење, најмногу во Тетовско

Слободен печат

Ранет скопјанец донесен во Градска

Слободен печат

На „Ќафасан“ кај скопјанец откриени над 17.000 евра

Слободен печат

Остави Коментар