Попоски позитивен на ковид-19

Добив позитивен разултат на тест за ковид, објави на фејсбук поранешниот министер за надворешни работи од ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски.

„Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата“, напиша Попоски.

Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата.

Publiée par Nikola Poposki sur Jeudi 22 octobre 2020

Попоски беше Министер за надворешни работи на Македонија од 28 јули 2011 – 1 јуни 2017 година.

Прочитајте и...  Вакцина за грип нема ни за лек!

Поврзани вести

Орбан: Унгарија останува „цврста“ на ставот за ветото на буџетот на ЕУ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Донација од 13500 брзи ковид тестови од Кралството Норвешка

Слободен печат

Радев повика на смирување на страстите, да не се интегрира билатералниот проблем во ЕУ

Слободен печат

Кипар воведува полициски час од 21 часот

Слободен печат

Николовски: Институции ќе се спојуваат и вмрежуваат, процесот нема да е лесен

МИА Агенција

ВИДЕО+ФОТО | Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian