Пенелопе Круз го освои Париз во малиот црн фустан на „Шанел“! (ФОТО) - Слободен печат

Пенелопе Круз го освои Париз во малиот црн фустан на „Шанел“! (ФОТО)

Пенелопе Круз се појави на ревијата на „Шанел“, Metiers d’art во Париз, каде што се претставени новитетите за 2020 година.

Profimedia

Таа облече мал црн фустан и привлече огромно внимание со својот гламурозен изглед. Станува збор за мини, деколтиран фустан на Виржина Вијар, креативната директорка на „Шанел“ и некогашната десна рака на Карл Лагерфелд.

Profimedia

Комбинацијата е од тул и свила, со здолниште во балерина-крој, кое е погодно за визуелно истенчување на струкот, на што придонесе дискретниот сребрен ремен. На нозете носеше сандали во црна боја. Малата црна чанта само го надополни овој едноставен, но многу гламурозен изглед.

Profimedia

Прочитај повеќе

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 7 =

Прочитај повеќе

„Животот ми се промени…“: Пејачката Елена Миленковска се повлекува од натпреварување во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат

На денешен ден починал еден од најголемите југословенски писатели Бранислав Нушиќ!

Слободен печат

Ова се најчестите причини зошто жените се одљубуваат!

Слободен печат

Животот ѝ се насмевна на Атиџе: Општина Лозово ќе ја вработи, ќе го смени покривот и ќе ѝ овозможи да снима песни (ФОТО)

Слободен печат

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Слободен печат

Ева Лонгорија го привлече целото внимание на црвениот тепих со своето длабоко деколте! (ФОТО)

Слободен печат