Оливија Вајлд била толку пијана што не се сеќавала на освојувањето на Оскар!

Оливија Колман изјавила дека „не се сеќава“ на освојувањето Оскар, бидејќи била премногу пијана. Колман која освои награда за најдобра актерка со улогата во филмот „Миленичка“, откри дека била „пијана“ кога го одржала својот незаборавен говор на церемонијата за доделба на Оскарите. Кога гостувала во емисијата The Graham Norton Show, Колман рекла: „На тоа не можам воопшто да се присетам“, додавајќи „Прекрасна работа за доделба на Оскарите е тоа што позади гледиштето се наоѓа бар, па сите се таму. Таму има стотина души што седат, па сите доаѓаат во барот да се напијат“.

Колман моментално ја промовира третата сезона на серијата „The Crown“ која се емитува на Нетфликс, во која ја наследи Клери Фој во улогата на Кралицата Елизабета Втора. Таа раскажала и непријатна случка во средбата со принцот Вилијам на една вечера. „Тоа не пројде добро“, рекла таа. „Го запознав и тој ме праша што работам, за момент подоцна да додаде дека всушност знае што правам“. Колман додала и дека го прашала дали ја гледал серијата на што тој одговорил „Не“.

Третата сезона на серијата „The Crown“ се прикажува на Нетфликс.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат