Нов земјотрес со јачина од 6,6 степени во Порторико

Во земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди вчера југозападниот брег на Гванико кога беа оштетени десетици домови.

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтеровата скала го погоди Порторико денеска, ден по првиот земјотрес во кој немаше жртви, но предизвика материјална штета.

Американскиот институт за геологија соопшти дека земјотресот се случил на југот на Порторико на длабочина од околу десет километри. Засега нема извештаи за евентуални жртви или штети.

Во земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди вчера југозападниот брег на Гванико кога беа оштетени десетици домови. Земјотресот предизвика лизгање на земјиште и прекини на електрична енергија.

Прочитајте и...  Осум банки заинтересирани за платниот промет на Пошта

Прочитај повеќе

Во Црна Гора од денеска дополнителни рестриктивни мерки

Слободен печат

Форум ЦСИД ќе презентира документ за учество на граѓаните во одлучувањето на локално ниво

Слободен печат

Осум банки заинтересирани за платниот промет на Пошта

МИА Агенција

Помпео: Кина е главна закана за САД

Слободен печат

Продолжуваат преговорите за договор за Брегзит

Слободен печат

Османи на разговори за европското досие на Северна Македонија во Брисел

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Помпео на средба со Дендиас во Солун

МИА Агенција

Со четвртиот сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството

Слободен печат

Битиќи, Николовски и Бектеши во Солун на тркалезна маса за енергетска соработка

Слободен печат

Во Кратово нема активни случаи на Ковид-19, најмногу во Скопје 684

Слободен печат

Облачно време со пороен дожд и засилен ветер

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат