Нема повеќе дежурни билетарници на ЈСП во недела

ЈСП
Автобуси на ЈСП / Фото: МИА

Од викендов, во недела повеќе нема да работи ни една билетарница на ЈСП, односно нема да има дежурни продажни места на јавното сообраќајно претпријатие.

Во недела, како и досега, корисниците на јавниот превоз ќе можат да вршат надополнување на електронски картички „Скопска“ во некое од речиси 100 продажни места од секундарната дистрибутивна продажна мрежа на ЈСП Скопје, во маркети и трафики – информираат од ЈСП.

Оттаму нема објаснување зошто се укинува работата во недела на неколкуте билетарници кои досега беа отворени секој ден.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот