Небото над Америка се ЗАТВОРИЛО – Нападите на 11 септември видени на мапа изгледаат МОРНИЧАВО (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

Небото над Америка се ЗАТВОРИЛО – Нападите на 11 септември видени на мапа изгледаат МОРНИЧАВО (ВИДЕО)

Денеска е 18 годишнина од нападите на 11 септември

Веста за терористичкиот напад на Њујорк и Вашингтон, пред 18 години, се прошири низ целиот свет со светлосна брзина, а мапата на воздушниот сообраќај ја покажува брзината на реакцијата на нападот.

За само 20 секунди, од мапата која го прикажува небото на САД и наликува на преполна кошница, до потполно испразнет воздушен сообраќај.

Пред точно 18 години, на денешен ден, терористи на Ал Каеда киднапирале 4 авиони и извеле напади во кои биле убиени скоро 3.000 луѓе.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close