Небото над Америка се ЗАТВОРИЛО - Нападите на 11 септември видени на мапа изгледаат МОРНИЧАВО (ВИДЕО) - Слободен печат

Небото над Америка се ЗАТВОРИЛО – Нападите на 11 септември видени на мапа изгледаат МОРНИЧАВО (ВИДЕО)

Веста за терористичкиот напад на Њујорк и Вашингтон, пред 18 години, се прошири низ целиот свет со светлосна брзина, а мапата на воздушниот сообраќај ја покажува брзината на реакцијата на нападот.

За само 20 секунди, од мапата која го прикажува небото на САД и наликува на преполна кошница, до потполно испразнет воздушен сообраќај.

Пред точно 18 години, на денешен ден, терористи на Ал Каеда киднапирале 4 авиони и извеле напади во кои биле убиени скоро 3.000 луѓе.

Прочитајте и...  Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Прочитај повеќе

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(ВО ЖИВО) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Ангеловска: Ако енергијата за политичко поентирање се трошеше на работа, многу побрзо ќе се развиваме

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат

(ВИДЕО) Почна Маршот за правдата

Слободен печат

Законот за Јавно обвинителство ја води Македонија поблиску до целта

Слободен печат

Остави Коментар

четири × два =

Прочитај повеќе

Апатурај: Назадувањето со Договорот од Преспа ќе има последици за земјата во НАТО

Слободен печат

Србија ќе донира два милиони евра за штетите од земјотресот во Албанија

Слободен печат

Ахмети: ДУИ ќе се ангажира за владеење на правото, ќе се залага за ветинг на институциите

Слободен печат

Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Слободен печат

Првата дама Елизабета: Вашата приказна може да инспирира некој друг, затоа споделете ја

Слободен печат

Светската трговија слаба на стартот на 2020 година, можно поголемо влошување

Слободен печат