На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив? – Слободен печат
ЕспресоЖена

На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив?

Ако сте сметале дека на мажите најважно кај жените им е изгледот, сте се излажале.

Имено, истражувањето кое го напрвило страницата „Singles In America“ помеѓу мажите, откри која особина кај жените им е најпривлечна, а интересно е тоа што воопшто не се работи за изгледот.

Дури 87 отсто од испитинаците рекле дека повеќе би излегле со жена која е интелегентна и пообразована од нив, како и дека не би им пречело ако заработува повеќе.

Ако сте изненадени, тогаш ќе ве шокира фактот што 44 отсто од нив изјавиле дека сакаат амбициозна партнерка на која кариерата и е на прво место, пишува хрватски – индекс.хр.

Откако прочитавте што сакаат мажите, тогаш учете на училиште и на факултетот, бидете амбициозни на работа и научите да се сакате себе си. Мажите ќе дојдат сами…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close