На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив?

Имено, истражувањето кое го напрвило страницата „Singles In America“ помеѓу мажите, откри која особина кај жените им е најпривлечна, а интересно е тоа што воопшто не се работи за изгледот.

Дури 87 отсто од испитинаците рекле дека повеќе би излегле со жена која е интелегентна и пообразована од нив, како и дека не би им пречело ако заработува повеќе.

Ако сте изненадени, тогаш ќе ве шокира фактот што 44 отсто од нив изјавиле дека сакаат амбициозна партнерка на која кариерата и е на прво место, пишува хрватски – индекс.хр.

Откако прочитавте што сакаат мажите, тогаш учете на училиште и на факултетот, бидете амбициозни на работа и научите да се сакате себе си. Мажите ќе дојдат сами…

Прочитајте и...  Инспиративен живот во седмата деценија: Смиљка, Воскресија, Софија и Сузица, четири жени, четири креативни приказни

Прочитај повеќе

Инспиративен живот во седмата деценија: Смиљка, Воскресија, Софија и Сузица, четири жени, четири креативни приказни

Јасмина Кантарџиева Димков

Просковска, гласот на лицата со физичка попреченост: Ако Швеѓанец во количка го преселиш кај нас, би потонал во немоќта!

Јасмина Кантарџиева Димков

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат