МУТИРАНИ ВОЛЦИ ОД ЧЕРНОБИЛ: Еве какви ѕверки направила радијацијата (ВИДЕО)

Минаа три децении од нуклеарната катастрофа која го погоди Чернобил, но последиците се уште се чувствуваат. Многу земји се изложени на радијација, но Украина најлошо помина.

Животот на луѓето повеќе не е ист, но ниту на животните. Тие претрпеле сериозни физички, но и психички промени! На украинска страна постои „забранета зона“ каде се поставени камери кои снимаат досега невиден дивеч кој се наоѓа во контаминираната зона.

Гласините за волците од Чернобил се многу, но има малку факти. Затоа научниците решија да ги проучат токму нив.

Подетално погледнете во видео снимката:

 

Прочитајте и...  Трагичен крај на потрагата: Киднапираната мексиканска конгресменка пронајдена мртва

Прочитај повеќе

Обвинителството го предупреди Пленковиќ за вршење притисок

Слободен печат

Америка има нов план како да го стопира „Северен тек 2“

Слободен печат

Принцот Чарлс: Имав среќа, лесно поминав со коронавирусот

Слободен печат

Заев: Издржавме и потешки моменти заедно ќе го поминеме и овој, потребно е единство и дисциплина

Слободен печат

Михајловиќ: Србија ќе изгради брза пруга од Белград до Ниш

Слободен печат

МВР: Граѓаните кои имаат закажано термини за аплицирање за лични документи, ќе може да ги реализираат наредна недела

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Отец Стефчо: Да не може да се оди на гробишта и во црква е изживување со народот

Мирослава Бурнс

САД воведоа рестрикции за уште 33 кинески компании

Слободен печат

УХМР најавува променливо време за продолжениот викенд

Слободен печат

Европскиот суд за човекови права пресуди дека на Бошкоски му биле прекршени правата за фер судење

Слободен печат

Дачиќ: Назначувањето на Лајчак за посредник на ЕУ за Косово има позитивни и негативни страни

Слободен печат

Тропската бура Кристобал предизвика поплави во Мексико

Слободен печат