Младеновски и МЗТ Скопје „раскинаа“

Шампионот на Македонија, МЗТ Скопје и репрезентативецот Љубомир Младеновски, се согласија за предвремен раскин на договорот кој имаше важност и за наредната сезона.

Причината за предвремениот раскина на соработката е желбата на Младеновски кариерата да ја продолжи во странство по што клубот одлучи да му излезе во пресрет.

Љубомир Младеновски во МЗТ Скопје дојде на почетокот од минатата сезона, откако претходно помина една година во редовите на словенечкиот тим Илирија.

Тој беше стандарден дел од ротацијата на тренерот Ѓорги Кочов и имаше просек од 7.8 поени и 6.4 скокови по натпревар. Во АБА 2 лигата Младеновски постигнуваше просечно по 4.9 поени и 3.3 скокови.

 

 

 

 

 

 

Прочитајте и...  НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Прочитај повеќе

НБА играч излегол по храна, доби десетдневен карантин

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Олуџоби останува во МЗТ Скопје и наредната сезона

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Шенгелија три години во редовите на ЦСКА Москва

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат