-0.3 C
Скопје

Минусни утрински температури ширум земјава

Најстудено утринава е во Берово каде се измерени -9 степени, а под нула се температурите и во поголем дел од земјава, освен во Претор и Гевгелија.

Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи, утринава на повисоките места е ведро, а само во Крива Паланка дува ветер со повремено умерен интензитет. Магливо е во делови од скопско, Демир Капија, Битола и во Струмица.

Во текот на денот се очекува сончево време со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени. 

Во Скопје, наутро магливо и студено, а попладне со слаб северен ветер. Температурата ќе достигне 9 степени.

Прочитајте и...  Велика Британија одби да гарантира дипломатски статус на амбасадорот на ЕУ

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар