Крај на сагата: Меси го потврди трансферот во Интер Мајами!

Фото: EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Како и што најавија сите светски медиуми во текот на денот, Интер Мајами е новиот клуб на Лионел Меси.

Веста претходо ја објавија сите светски медиуми, а сега пристигна изјава и од Аргентинецот.

„Одам во Интер Мајами“, изјавил Меси.

Во трансферот помогнааа гигантите „Епл“ и „Адидас“ кој е заеднички спонзор на Аргентинецот и МЛС клубот, но се уште финансиските детали не се познати.’

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот