Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот

Орландо Блум и Кејти Пери планираат свадба.

Според она што извор близок на глумецот го открил за магазинот „People“, Орландо Блум и Кејти Пери планираат свадба.

„Изнајмија организатор за венчавка за да ги финализираат сите детали. Кејти го има главниот збор, но и Орландо е вклучен во планирањето. Ќе биде весела прослава во кругот на најблиските пријатели и членови на семејството“, рекол изворот.

View this post on Instagram

full bloom

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Иако Кејти и Орландо не се изјасниле во врска со ова, откриено е дека венчавката би требала да се случи до крајот на годинава.

„Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот, напиша пејачката покрај заедничката фотографија на Инстаграм, на која го покажа свршеничкиот прстен.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close