ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ НА РУЗВЕЛТОВА: Си го запалиле станот додека готвеле - Слободен печат

ИЗГАСНАТ ПОЖАРОТ НА РУЗВЕЛТОВА: Си го запалиле станот додека готвеле

Пожар избувна денеска во стан на петти кат во зграда на улицата „Рузвелтова” во Скопје. Со брза интервенција на пожарникарите пожарот целосно е изгаснат, изјави командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

– Во 13:30 часот добивме дојава за пожарот. Интервенирано е со пет противпожарни возила со 15 пожарникари. Пожарот е комплетно изгаснат во 14 часот, рече Симоновски.

ПОЖАР НА РУЗВЕЛТОВА: Се запали стан над кафулето Рузвелт (ВИДЕО)

Според првичните, неофицијални информации огнот избувнал поради невнимание при готвење и брзо се проширил во кујната, па и низ целиот стан.

Противпожарната екипа успеала да спречи огнот да ги зафати и останатите станови во зградата.

Станот во кој се интервенираше е изгорен, а официјалните причини за настанување на пожарот ќе се знаат откако ќе биде завршен увидот на терен

Прочитај повеќе

Лани е-трговијата во Германија изнесувала 72,6 милијарди евра

Слободен печат

Универзитетски професори обвинуваат: Ректорот сака да ни формира синдикат и не уценува со ветеното покачување на платите

Европејците не сакаат да ја напуштат Британија по Брегзит

Слободен печат

Топ 20 земји во кои е најдобро да се родиш

Слободен печат

Макрадули: Подготвуваме крупни измени во Законот за отпад

Слободен печат

Заев има надеж дека ќе собере двотретинско мнозинство за законот за јавно обвинителство

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + fourteen =

Прочитај повеќе

Арсовска – Заев: Политичкиот клиентелизам треба да се замени со меритократија

Слободен печат

Филипче: Наскоро ќе биде познато како ќе се финансира изградбата на Клиничкиот центар

Слободен печат

Средба Спасовски-Петровиќ: Црна Гора ги поддржува евроинтеграциите на Македонија

Слободен печат

Паника ширум светот околу новиот корона вирус – засега нема заболени во земјите на ЕУ

Слободен печат

Во Македонија има лица со дислексија, но нема кој да ги види

Горан Наумовски

Втората фаза од преговорите за трговскиот договор меѓу САД и Кина започнува наскоро

Слободен печат