ПОЖАР НА РУЗВЕЛТОВА: Се запали стан над кафулето Рузвелт (ВИДЕО)

Во скопската населба Карпош на улицата Рузвелтова од засега непознати причини се запалил стан на петиот кат над кафулето Рузвелт. Екипи на противпожарната единица во моментов го гаснат пожарот, кои на лице место пристигнале веднаш откако добиле повик. Според првичните информации нема повредени лица во пожарот. Неофицијално дознаваме дека на … Продолжи со читање ПОЖАР НА РУЗВЕЛТОВА: Се запали стан над кафулето Рузвелт (ВИДЕО)