Исчезна малолетничка од Скопје

Македонска полиција / Фото: МИА

Исчезна малолетничка од скопско, a нејзината мајка бара помош од полицијата.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01:10 часот во Полициското одделение Сарај, Ш.А.(47) од село Буковиќ, скопско, пријавила дека нејзината ќерка И.А.(17) се оддалечила од домот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

.

Видео на денот