Готвачот Гордон Ремзи стана татко по петти пат – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Готвачот Гордон Ремзи стана татко по петти пат

По три Бафта награди и една Еми, конечно освоивме и Оскар, напиша Ремзи.

Популарниот британски готвач и неговата сопруга Тана станаа родители по петти пат.

Среќната вест Ремзи ја објави на Инстаграм. Бременоста на Тана тие ја чувале во тајност, бидејќи пред две години изгубија бебе во петтиот месец.

„По три Бафта награди и една Еми, конечно освоивме и Оскар. Ве молам да му посакаме добредојде на Оскар Џејмс Ремзи, кој се роди денеска во 12:58 часот, за време на ручек“, напиша готвачот во описот на фотографијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close