Голден Стејт му нуди нов договор на Дурант

Дурант кој ова лето ќе биде слободен агент поради повреда ги пропушти првите четири дуели од финалето со Торонто, се врати на петтиот и повторно се повреди.

Тој има повреда на Ахиловата тетива и може да пропушти поголем дел од новата сезона, но и покрај тоа, раководството на „воините” е подготвено за нова соработка.

– Повреда на Ахиловата тетива. Не знам колку е тешка, ќе оди на прегледи. Ја разбирам јавноста, ако некого обвинувате, слободно мене можете да ме обвинувате. Јас сум одговорен за кошаркарските операции на оваа екипа – истакна генералниот менаџер на Вориорси, Боб Мајерс.

Прочитајте и...  Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед - ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Голден стејт губи со 2:3 во финалето против канадскиот тим. Шестиот натпревар ќе се игра ноќта меѓу четврток и петок во Оукленд со почеток во 03.00 часот.

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат