7 C
Скопје

ГОБ „8 Септември“ демантира дека постои листа на чекање за итни хирушки интервенции

Во врска со информациите во одредени медиуми, ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје најостро демантира дека постои листа на чекање за итни хируршки интервенции.

ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје е Ковид болница со одлука на Министерството за здравство и остануваме посветени на лекувањето на нашите граѓани.

Сите наши пациенти кои имаат потреба од елективни хируршки интервенции се известени дека во моментот ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје не е во можност да работи во претходни услови (Мој термин).

На нашите пациенти им благодариме на разбирањето и поддршката која ни ја даваат.

Прочитајте и...  Засега нема назнаки од Софија за повлекување на ветото, Скопје ќе бара решение до последен момент

Поврзани вести

Жестока дебата – Жерновски кон Јанушев: Мицкоски пет дена се крие за лагата дека во Софија ни се распарчува државата

Слободен печат

Жерновски: Правиме сè за да не дојде до вето, не знам до каде е спремна да оди бугарската страна

Слободен печат

СДСМ: Срамно е што среде пандемија ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот за здравствена заштита

Слободен печат

ФОТО + ВИДЕО: Бројката на загинати во експлозијата во Бристол се искачи на четворица

И.И.

САД ги намалија визите за членовите на Комунистичката партија на Кина од 10 години на еден месец

И.И.

Заев: Ќе продолжиме да правиме сѐ за лицата со попреченост

Слободен печат

Остави Коментар