ФОТО | Женска вечер: Тејлор Свифт на вечера со Блејк Лајвли, Софи Тарнер и Британи Махоумс

Фото: Profimedia

Американската пејачка Тејлор Свифт е долгогодишна пријателка со актерката Блејк Лајвли, а од неодамна сѐ повеќе се дружи и со ѕвездата на „Game of Thrones“ – Софи Тарнер и фудбалерката Британи Махоумс. Четирите познати дами синоќа биле забележани на заедничка вечера во еден италијански ресторан во Њујорк, САД, пренесе „Пипл“.

Повеќекратната добитничка на музичката награда Греми била фотографирана со Блејк Лајвли и нејзината сестра Робин пред ресторанот „Emilio’s Ballato“, еден ден пред рагби натпреварот меѓу Њујорк џетс и Канзас сити чифс. Како потсетување, сѐ почести се гласините дека Свифт е во романтична врска со Травис Келче, рагбистот од клубот Канзас сити чифс.

Тејлор Свифт и Блејкл Лајвли / Фото: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia

Свифт се појавила во црно фустанче, искомбинирано со соодветна чанта и чевли, додека Лајвли се одлучила за крем кроп-топ со разнобојно и ефективно миди здолниште.

Тарнер, пак, носела темноцрвен кожен комбинезон, со црни кожени чизми со потпетици. Повеќе извори за „Пипл“ потврдија дека Тарнер, по разводот од Џо Џонас, престојува во апартман на Тејлор Свифт во Њујорк.

Софи Тарнер / Фото: roka / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Што се однесува до Британи Махоумс, таа е во брак со рагбистот Патрик Махоумс, кој исто така игра за Канзас сити чифс. Во последно време, пејачката и фудбалерката повеќе пати беа забележани во заедничко друштво.

Сега е дефинитивно: Џо Џонас и Софи Тарнер се разделуваат, пејачот поднел барање за развод на брак

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот