6 C
Скопје

ФОТО: Покрај актерството, Шерон Стоун има талент и за друга уметност

Шерон Стоун е позната низ целиот свет како успешна актерка, а малку е познато дека долго време таа има свое хоби на кое е особено посветена. Имено, ѕвездата на филмот „Basic Instinct “ сака да слика, а својата уметничка страна ја покажа пред бројните фанови на својот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Шерон најпрво откри дека завршува со сликање на еден од нејзините пејсажи, а подоцна го покажа и конечниот резултат.

Нејзините бројни фанови на социјалните медиуми останааа фасциниран од нејзиното дело, а притоа следеа и бројни позитивни коментари.

„Сликата е прекрасна“, „Дали има нешто што нè знаете како да направите?“, беа само дел од бројните коментари под уметничкото дело на Стоун.

Прочитајте и...  Русија протера украински конзул обвинет за прибирање доверливи информации

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар