Есенско лето и денеска, максимална температура до 30 степени – Слободен печат
ВестиМакедонија

Есенско лето и денеска, максимална температура до 30 степени

Продолжува сончевото и топло време среде октомври.

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со слаб ветер од источен правец.

Температурата ќе се движи од 5 до 30 степени. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 22, Битола 26, Кавадарци 28, Крива Паланка 25, Берово 24, Дојран 30.

Прогнозата и за наредните три дена е сончево и топло со слаб ветер и дневни температури од 21 до 29 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close