Дупло помлади девојки можат да им љубоморат: Ова се најзгодните „мачки“ во шестата деценија (ФОТО) - Слободен печат

Дупло помлади девојки можат да им љубоморат: Ова се најзгодните „мачки“ во шестата деценија (ФОТО)

Џенифер Лопез (50), Џенифер Анистон (50), Елизабет Харли (54), Синди Крафорд (53), Гвен Стефани (50) се познати личности во зрели години, но на изгледот можат да им подзавидат и дваесетогодишните девојки.

Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

Getting it in right before rehearsals. Almost tour time. 💜

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Иако многумина врз основа на физичкиот изглед не би помислиле дека има повеќе 30 години, но таа од месец јули влезе во шестата деценија и слободно може да кажеме дека грми и во педесетитте.

Џенифер Анистон

 

View this post on Instagram

 

Girl’s best friend… bring Clyde to work day.

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

Актерката пред многу скоро наполни 50 години, а љубителите на култната серија „Пријатели“ во која таа беше една од главните улоги, велат дека и по 25 години таа воопшто не се променила.

Елизабет Харли

 

View this post on Instagram

 

My favourite #LaurenBikini @elizabethhurleybeach in our #mallorca boutique and at ElizabethHurley.com #puertoportals 😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Британската актерка своите обожаватели на социјалните мрежи честопати знае да ги почести со некоја секси фотографија, а поради нејзиниот изглед многумина не знаат колку години има таа.

Синди Крарфорд

 

View this post on Instagram

 

A little bit of lake light ✨🇨🇦

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

Славната манекенка веќе со децении наназад важи за една од најубавите жени во светот, а веруваме дека ќе се согласите дека многу помлади девојки од светот на модата не можат да и ја одземат таа титула.

Гвен Стефани

 

View this post on Instagram

 

@nbcthevoice @luxurylaw @gregoryarlt @officialdanilohair @xivkarats Gx

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani) on

Пејачката и некогашна членка на популарниот бенд „No Doubt“, на почетокот на октомври наполни 50 години, а на сите прва асоцијација за Гвен е нејзиниот секси изглед, харзимата и младелашката енергија.

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

five × 5 =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат