Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Ноќеска во 00.20 часот во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода Б.В.(42) од Кочани постапувајќи по претходна пријава на В.Б.(41) од Кочани дека еден час претходно пред казино во Кочани, Б.В. со нож се обидел да го повреди пријавителот.

Според полицијата претходно Б.В. со секира го повредил Д.З.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Приведен 35-годишен маж со шпанска лична карта за трговија со дрога

Поврзани вести

Скопјанец обвинет за тешки кражби

Слободен печат

Тетовец крадел низ локални продавници, расчистени петнаесетина кражби

Слободен печат

Три лица барани со потерница спроведени во затвор

Слободен печат

Обвинение против скопјанец за две разбојништва во аптеки во Скопје

Слободен печат

Апсење во Чаир, падна дилер на кокаин и хероин

Слободен печат

Приведен 35-годишен маж со шпанска лична карта за трговија со дрога

Слободен печат

Остави Коментар