12 C
Скопје

Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале во јануари

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија биле вакцинирани против коронавирус во јануари, додека сè уште биле во Белата куќа, дознаваат локалните медиуми од сигурни извори.

За разлика од Џо Бајден, кој се вакцинираше на 21 декември, што беше пренесувано во живо на телевизија, неколку недели пред да дојде на власт, Трамп никогаш јавно не кажа дека е вакциниран.

– Претседателот Трамп и првата дама беа вакцинирани во Белата куќа во јануари, изјавил за локалните медиуми извор близок на поранешниот претседател, без да наведе други детали.

Доналд Трамп, во неделата во својот прв говор по напуштањето на Белата куќа, изјави дека „сите треба да се вакцинираат”.

Прочитајте и...  Македонија, БиХ и Косово ќе добијат 100.620 дози „Фајзер“ вакцина

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар