Дневен хороскоп за 2 декември 2019 година

Овен

Ќе стапите во контакт со вашите внатрешни верувања и со она што ве прави свои. Внимавајте на трошењето во текот на овој ден. Размислете за балансирање меѓу нештата што мора да ги направите и она што треба да го направите за себе. Не заборавајте се себеси додека трчате наоколу за сите други.

Бик

Овој ден ви е во знакот на пријателството. Ќе сакате да го проширите вашиот социјален круг. Вашата енергија ќе биде на највисоко ниво и ќе ве тера на патување и на учење нешто ново. Не двоумете се да започнете да ја планирате вашата следна голема авантура.

Близнаци

Ќе сакате да се впуштите во нешто за што чувствувате страст. Можеби тоа е патување во нова земја или волонтирање, или вклучување во вашата работа. Конечно ќе се чувствувате како да сте ја пронашле рутината со која одлично функционирате.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои ги обожаваат прегратките - Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Рак

Со блиска личност чувствувате емотивна инспирација и не дозволувате некој да ве вознемири. Можете да го зачувате вашето семејство од некоја непотребна возбуда. Ќе ви годи диетална и витаминска исхрана.

Лав

Поставувате високи цели и сега сакате да го подобрите бизнис стандардот. Сè има цена, па одлучете кому или на што сакате да дадете основна предност. Тешко е да ги контролирате своите страсти, особено кога некој ве провоцира на бурна реакција. Потребно ви е нечие внимание и разбирање за да постигнете рамнотежа.

Девица

Постојат одредени ограничувања што мора да ги прифатите во согласност со деловната состојба во која се наоѓате. Се обидувате да го разберете вашиот партнер, но не можете да го најдете најдобриот начин да навлезете во некои мистериозни кодови. Нема причина да се изгуби самодовербата поради нечија реакција.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои ги обожаваат прегратките - Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Вага

Имате различни интереси, но не можете да одлучите кое е најдоброто решение. Премногу емоционална возбуда провокативно делува на вашиот партнер. Охрабрете ги вашите емоции и страсти во согласност со заедничките аспирации.

Скорпија

Во друштво на блиска личност, чувствувате потреба да изразувате некои од вашите скриени желби. Анализирајте го вашиот партнер повнимателно за да го процените најдобриот момент за да побарате што сакате.

Стрелец

Не дозволувајте партнерот да се дистанцира од некои вообичаени теми. Сторете сé што е потребно за да го направите вашето семејство среќно и искрено да се однесувате кон вашата драга личност.

Јарец

Понекогаш треба да се докажете под речиси неверојатни околности, но сè е можно кога имате добра визија. Уживајте во вашиот свет на интимност и некои мали радости.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои ги обожаваат прегратките - Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Водолија

Во желбата да се докажете, ќе го направите она што другите го немаат, а вашата амбициозна потреба да ја засените твојата околина ќе преовлада. Дајте си го себеси и на вашиот партнер сето она што ве задоволува во границите на прекрасните желби и вистинските можности.

Риби

Во моментов немате големо влијание врз саканата личност, но тоа нема да ве спречи да донесете одлука во заедничко име. Сакате да доминирате во решавачките моменти. Ќе ви годи опуштање и психофизичка релаксација.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат