Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Роденденска забава која дефинитивно ќе се памети долго

Со торта на пет ката, богата трпеза и скапо шампанско синоќа познатата албанска пејачка Аделина Тахири и сопругот, познатиот скопски адвокат Сержоја Марков го прославија првиот роденден на синот Јон.

На роденденската прослава присуствувале голем број на пријатели и роднини на семејството Марков, а за одличната музичка програма биле ангажирани неколку албански и македонски пејачи, но ѕвезда на вечерта бил познатиот српски пејач Џеј Рамадановски.

Од нивни пријатели кои присуствувале на забавата, велат дека највесели биле токму адвокатот Марков и таткото на пејачката, а пак забавата траела до раните утрински часови.

Погледнете дел од атмосферата:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close