Девојки се тепале пред продавница во Драчево

фото: илустрација / Pixabay

Две девојки и едно момче учествувале во тепачка што се случила вчера околу пладне пред продавница во Драчево, соопшти полицијата.

„На 06.07.2022 во Полициската станица Драчево, Ќ.З.(28) од с.Елово пријавила дека на 02.07.2022 околу 12.00 часот пред маркет на подрачје на Драчево била физички нападната од И.М.(30) од с.Арачиново, скопско и С.И.(25), женско лице од с.Љубин“, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот