Дел од жителите на Визбегово денеска без вода

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат дел корисниците од Качанички Пат, во населбата Визбегово.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен водоводен дефект од Ф-2 на улица „Качанички Пат” бб. Корисниците ќе бидат без вода од 10:50 часот се до завршување на активностите.

Прочитајте и...  Растурена свадба во хотел во Тетово

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар