Даскалоски е новиот голман на Бутел Скопје

Искусниот чувар на мрежата, кој настапуваше и за Вардар, Ловќен, Пролет, Анкара и Темишвар, потпиша договор на две години со клубо и се надева на успешни настапи во Суперлигата и во Купот на ЕХФ.

Даскалоски истакнува дека со раководството на Бутел Скопје веќе подолго време бил во контакт, но поради неговите ангажмани надвор од земјава, не можеле да направат посериозни разговори и да ги реализират плановите.

– Драго ми е што ќе бидам дел од овој сериозен проект, кој ветува многу во наредните години. Се голем број од новите соиграчи се познавам од претходно и сме настапувале во исти клубови. Со тренерот Котевски исто така соработував во Вардар Јуниор и одлично ги познавам неговите барања и очекувања. Се надевам на добра сезона како на домашна цена, така и во ЕХФ Купот – вели Даскалоски.

Прочитајте и...  Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Претходно Давор Шошоски беше промовиран како нов играч на РК Бутел Скопје кој лани настапуваше за составот на Прилеп, а уште една година ќе остане Мирко Мајиќ, најдобриот стрелец во плеј-офот од Суперлигата.

Прочитај повеќе

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат