Честитка од претседателот на ДУИ Ахмети по повод Божиќ

Во честитката претседателот на ДУИ Ахмети на граѓаните им посакува здравје, среќа, спокој и благосостојба.

Претседателот на Демократска унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, упати честитка до граѓаните по повод христијанскиот празник Христовото раѓање – Божиќ.

– Божиќ е голем и значаен православен празник со кој се слави раѓањето на Исус Христос и не соединува во искрените взаемни желби за здравје, успех, среќа и меѓусебно разбирање и почит. Со векови славиме, се почитуваме, веруваме и се радуваме заедно – стои во честитката од претседателот на ДУИ.

Во честитката претседателот на ДУИ Ахмети на граѓаните им посакува здравје, среќа, спокој и благосостојба.

Прочитајте и...  Ден на сесловенските просветители, чествувањето во Рим откажано поради пандемијата

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат