Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Азар: Не сакам да зборувам за Реал

Слободен печат
Фудбалерот на Челси, кој моментно со белгиската репрезентација се подготвува за вечерашниот дуел со Кипар е изморен од прашањата околу неговата иднина и трансферот во...
Спорт Фудбал

Елмас: Словенија фаворит?! Само на хартија

Слободен печат
Јунакот од првиот кваификациски дуел на Македонија. младиот репрезентативец Елиф Елмас им порача на вечерашните ривали дека се фаворити само на хартија, и дека фаворитската...
Спорт Фудбал

Македонија во добра атмосфера го очекува деулот со Словенија во квалификациите за ЕП 2020

МИА Агенција
Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија. Националниот тим успешно ги започна...
Спорт Фудбал

Џерард: Ќе бидам најсреќна личност, ако Ливерпул ја освои титулата

МИА Агенција
Стивен Џерард по добротворниот судир на Ливерпул и Милан и синоќа изјави дека секогаш е специјално кога игра на „Енфилд”, особено кога е полн. –...
Спорт Фудбал

Ристовски е оптимист пред вториот натпревар од квалификациите за ЕП против Словенија

Слободен печат
На денешната пресконфенреција во Љубљана, пред дуелот на нашата репрезентација против селекцијата на Словенија, во рамките на квалификациите за ЕП 2020 година, десниот бек Стефан...
Спорт Фудбал

Словенците стравуваат од Елмас

Слободен печат
Младиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас кој блесна во победата на Македонија над Летонија (3:1) во првото коло од квалификациите за Евро 2020, добро ги исплаши...
Спорт Фудбал

Листата на желби на Солскјер „тежи“ 300 милиони евра

Слободен печат
Манчестер јунајтед и менаџерот Оле Гунар Солскјер се подготвуваат за агресивен пристап на летниот трансфер пазар и се подготвени да издвојат дури 300 милиони евра...
Спорт Фудбал

Словенците убедени дека ќе слават против Македонија

Слободен печат
Селекторот на словенечката репрезентација, Матјаж Кек е оптимист дека на утрешниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020, неговите избраници ќе успеат да слават над Македонија....
Спорт Фудбал

Панучи доби „клоца“ од Албанија

Слободен печат
Италијанецот Кристијан Панучи е првото тренерско име кое доби отказ иако во квалификациите се играат натпреварите од првото коло.  Албанската фудбалска федерација по поразот од...
Спорт Фудбал

Лоши вести за Лео Меси

Слободен печат
Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, нема да учествува во претстојната контрола на Аргентина против Мароко, која ќе се игра во вторник во 20 часот во...